fbpx

Cestujte v knihách- zemepisné knihy, ktoré nesmú chýbať vo vašej knižnici

Pokiaľ sa z rozličných dôvodov nemôžete vydať na spoznávanie zahraničných krajín alebo nášho malebného Slovenska, tieto publikácie budú pre vás riešením. Prostredníctvom týchto zemepisných kníh môžete cestovať po celej planéte. Zážitok vám zintenzívni obrazová a fotografická príloha. Načerpajte nové poznatky a vedomosti geografických zákutí planéty Zem.

Milan Holeček: Skvosty Európy

Cestujte po malebných a pestrých krajinách starého kontinentu. Kniha vyšla v druhom rozšírenom vydaní. Pokiaľ neradi čítate, aj tak je pre vás táto kniha vhodná, pretože obsahuje kvalitné fotografie. Skvosty Európy sú rozsiahlou publikáciou s atraktívnym dizajnom.

Slovensko: Ottova obrazová encyklopédia

Kvalitná a rozsiahla publikácia, v ktorej sa píše o našej krajine. Ottova encyklopédia rozoberá Slovensko z viacerých hľadísk – nielen toho zemepisného, ale aj historického a prírodopisného. Za veľmi výhodnú cenu môžete mať túto staršiu publikáciu, ktorej nič nechýba.

Hanna Nick, Stanford Emma: Karibik – Velký průvodce National Geographic

Raj na Zemi. Aj tak sa nazývajú karibské ostrovy, z ktorých každý z nich je špecifický a jedinečný. Sprievodca Karibikom dáva informácie o turistických faktoch, ale nezabúda ani na ich históriu, politické usporiadanie, či klimatické zvláštnosti. Karibik je tak vhodnou knihou ako pre turistov tak aj pre ľudí, ktorí sa chcú niečo viac o slnkom zaliatych ostrovoch dozvedieť.

Každý raj má svoje tiene a aj kniha Karibik ponúka náhľad do temnej histórie alebo nepriaznivého politického usporiadania v súčasnosti. Kniha je menšieho formátu a nechýbajú v nej mapky a fotografie. 

Matys: Geografia pre všetkých

Pokiaľ túžite mať vo svojej knižnici interaktívnu knihu, zaobstarajte si geografiu od Matysa. Ak neradi čítate papierové publikácie, s touto knihou môžete surfovať aj po internete. Kniha ponúka webové stránky vydavateľstva Usborne, na ktorých sa dozviete viac o zemepisnom usporiadaní sveta.

Scholey, Alastair Fotergirll Keith: Naša planéta

Táto kniha je ekoprojektom televíznej spoločnosti Netflix. Publikácia obsahuje špičkové fotografie zákutí Zeme, jej živočíchov a unikátnych objavov. Mapuje zmeny životného prostredia. Najvzácnejšie zábery a nevídané skutočnosti a obrazová príloha len dokazujú, že naša planéta nás má stále čím prekvapovať.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená