fbpx

Ako vybrať parfém ako darček? 3 + 1 tip, vďaka ktorým sa vždy trafíte

Parfémy sú vďačnými vianočnými aj narodeninovými darčekmi. Ako ale vybrať ten pravý? Trafiť sa do vkusu a „nosu“ obdarovávaného nemusí byť také zložité, ako sa na prvý pohľad zdá. S našimi radami vyberiete dokonalo ladiaci typ parfému už za niekoľkých minút.

Nákup parfému online: Zamerajte sa na zloženie a popis vône

Vďaka e-shopovému predaju parfémov si môžete vyberať z nekonečného množstva vôní z pohodlia domova. Pánske aj dámske voňavky zvolíte jednoducho aj bez privoňania vďaka popísanému zloženiu. Pred samotným nákupom by ste si však mali ujasniť, aký typ vône hľadáte – ohľad berte predovšetkým na povahu obdarovávaného a jeho preferencie.

Zdroj: Shutterstock

1.    Pre koho je parfém určený?

Základné rozdelenie parfémov býva na pánske, dámske a unisex, určite sa však nemusíte dogmaticky držať výberu len v rámci jednej kategórie. Zamerajte sa skôr na povahu toho, komu chcete urobiť radosť:

  • Pre romantické a citovo založené duše sú vhodné kvetinové vône.
  • Pre energické osobnosti, športovcov a milovníkov leta vyberajte svieže a citrusové tóny.
  • Pre temperamentné a sebavedomé ženy aj mužov kúpte voňavky s korenistým či exotickým nádychom.
  • Pre zvodné a elegantné typy siahnite po parfémoch so sladšou arómou.

2.    Aké vône miluje?

Aké tóny obdarovávanému najviac „pasujú“ a do akej skupiny by ste ich zaradili? Pokosená tráva má výraznú sviežu arómu, vanilka či skorica voňajú zmyselne a sladko a z lesa alebo otvorenej knihy zase prúdi vôňa dreva. Môžete sa zamerať aj na obľúbené pokrmy a nápoje a základné zložky parfému vybrať podľa zamilovaných ingrediencií.

Extra tip: S výberom vám pomôžu aj najobľúbenejšie farby. Žltá, zelená a modrá odkazujú na energické vône, oranžová a ružová zasa na kvetinové tóny. Červená a sýte – tmavšie – farby naznačujú obľubu korenistých voňaviek, zatiaľ čo prírodné hnedé a šedé odtiene prezrádzajú inklináciu k drevitým vôňam.

3.    V akom ročnom období parfém darujete?

Nálada na určitý typ vône sa mení aj podľa počasia. Na jar a v lete vedú vo väčšine prípadov ľahšie parfémy, ovocné, bylinné a kvetinové, zatiaľ čo s nástupom chladnejších dní je možné zmysly zahriať korenistými a sladkastými vôňami. Inšpiráciou pre vás môžu byť aktuálne bestsellery parfumérií či rebríčky najobľúbenejších vôní.

Neviete si poradiť? Poukaz je istota

Vyberte voňavku, ktorá k osobnosti obdarovávaného skutočne zapasuje. Ak si stále lámete hlavu, ktorý z bohatého množstva parfémov na trhu vybrať, darujte poukaz na osobný výber aj s vašou asistenciou – a nabudúce už môžete nakupovať s istotou.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená