fbpx

Ako sa dá zabezpečiť objekt? Nielen kamerovým systémom

Keď sa začne hovoriť o zabezpečení objektov, zrejme si v prvom rade každý predstaví kamery rozmiestnené pred a vo vnútri objektu, ktoré pokrývajú každý možný vstup do objektu. Mať takýmto spôsobom „oči“ všade, to vie byť naozaj užitočné.

Odhaľte páchateľa pri čine.

Kamerové systémy však zďaleka nie sú jediným druhom zabezpečenia objektov. S kamerovým systémom sa skvelo dopĺňa aj spoľahlivá elektrická zabezpečovacia signalizácia (EZS). Kamery totižto zaznamenajú všetko, čo sa v objekte a jeho okolí deje, ale pokiaľ niekto nonstop nesleduje nahrávaný obraz, o krádeži, či vandalizme sa majiteľ objektu často dozvie až na druhý deň.

Potom si síce môže spätne pozrieť záznamy z kamier a často pomôžu objasniť nepríjemnú udalosť, ale s EZS je väčšia šanca, že bude páchateľ prichytený pri čine. Úlohou EZS totižto je odhaliť narušenie objektu a dať o tomto narušení vedieť.

Autor: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Detektory EZS tak monitorujú objekt a informácie posielajú do ústredne EZS. Tá tieto informácie vyhodnocuje a v prípade, že vyhodnotí narušenie objektu, realizuje výstup, napríklad v podobe spustenia sirén alebo odoslaním správy zodpovedným osobám. V prípade, že bude mať kto dostatočne skoro zareagovať, je možné prichytiť páchateľa pri čine.

Aj požiar dokáže spôsobiť obrovské škody.

Škodu na objekte, respektíve majetku, ktorý sa v ňom nachádza, však nemusí spôsobiť len človek, ktorý niečo odcudzí, či úmyselne zničí. Veľkým strašiakom je aj požiar. Obzvlášť, keď sa výrazne rozšíri a je extrémne náročne dostať ho pod kontrolu.

Preto je potrebná včasná detekcia vznikajúceho požiaru, keďže požiar v zárodku sa hasí oveľa jednoduchšie. A na takúto včasnú detekciu slúži kvalitná elektrická požiarna signalizácia (EPS). Tá funguje na podobnom princípe ako EZS. Detektory reagujúce na rôzne podnety sú napojené na ústredňu EZS, ktorá vyhodnocuje informácie z týchto detektorov. Ak zistí nebezpečenstvo požiaru, spustia sa sirény, prípadne požiarny rozhlas

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená