fbpx

Ako mať pod kontrolou údržbu vlastného auta? Význam spočíva v základnej servisnej výbave

Existujú len dva typy užívateľov áut. Tí, čo auto považujú za svoj druhý domov a tí, čo ho nazývajú motorom na 4 kolesách. S tým súvisí aj ich odlišný pohľad na starostlivosť o auto. Zaujímame sa oň do takej miery, aby bolo jazdenie bezpečné, ekonomicky aj ekologicky výhodné. Zvládnete to sami? Snáď, ale len za predpokladu, že vlastníte menší domáci autoservis so všetkou výbavou na údržbu auta.

Piestové kompresory sú už tradíciou pre servisné prevádzky?

Všeobecne platí, že kompresory sú základnou výbavou servisov a dielní, ale prečo práve piestové modely také preferované? Ako v každom kompresorovom type, tak aj v piestových sa produkuje stlačený vzduch a dochádza tak k premene mechanickej energie na tlakovú. Pre piestové kompresory je logicky nevyhnutné vzduch stláčať pod piestom. Ten vykonáva pohyb vo valci, pričom ho zefektívňuje kľukový hriadeľ pomocou elektromotoru. Ide o postupné nasávanie a stláčanie vzduchu z valca do tlakovej nádoby. Cieľom je dosiahnuť optimálny tlak vo vzdušníku a následne vypnúť kompresor. V momente, keď sa vzduch odoberie, piestový kompresor sa opäť zapne.

Takto to funguje v prevažnej časti servisných prevádzok. To dokazuje, že piestové modely sú jedny z najstarších a najrozšírenejších vôbec.

Zdroj obrázku: trainman111 / Shutterstock.com

Čo dokáže zdvíhacia dielenská technika?

Aj servisné a dielenské zdviháky navzájom rozlišujeme, no najnovšie dávame do pozornosti nožnicovú zdvíhaciu plošinu. Nie je o nič menej známa ako bežné modely. Jej fungovanie je podobné kladkostroju, pričom ju možno inštalovať s pneumaticky ovládaným výškovým uzáverom. Spĺňa však všetky základné bezpečnostné kritériá, akými je ochrana pred únikom oleja alebo preťažením. Rovnako disponuje snímačmi krajnej a bezpečnej polohy plošín.

Nesie však špecifické požiadavky na zabezpečenie podlahy. To ale nepovažujeme za problém, ale za ďalšiu šancu, ako vylepšiť výbavu na údržbu auta a opäť sa tešiť z kvalitnej jazdy!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená