fbpx

Ak regenerácia DPF nestačí, zvoľte čistenie certifikovaným prístrojom

Filter pevných častíc (DPF) dôverne poznajú všetci majitelia novších áut s dieselovými motormi. Slúži na zachytávanie pevných častíc sadzí, ktoré by sa inak dostávali do ovzdušia, kde predstavujú veľké nebezpečenstvo pre človeka.

Niekedy ani pri najlepšej snahe nie je možné absolvovať regeneráciu v plnom rozsahu.

Rovnako tak je vodičom s takýmito autami dobre známy aj spôsob, ako sa dokáže filter pevných častíc sám vyčistiť, čiže regenerácia DPF. Aj keď predsa len je pri nej potrebné nejaké pričinenie vodiča. Keď vás totižto riadiaca jednotka upozorní na potrebu regenerácie DPF, je potrebné absolvovať zhruba 15 minútovú plynulú jazdu v stredných otáčkach so zaradeným vyšším prevodovým stupňom (ideálne teda mimo mesta).

Autor: Arkadij / Shutterstock.com

Riadiaca jednotka vtedy rôznymi spôsobmi upraví chod motora tak, že sa zvýši teplota výfukových plynov, ktoré následne vypália zachytené častice vo filtri pevných častíc. Nie vždy však má vodič priestor (alebo chuť) absolvovať túto regeneráciu v plnom rozsahu a DPF sa tak postupne zanáša do takej miery, že sa regenerácia stáva neúčinná.

Nie je to však len o emisiách. Takto znečistený filter má vplyv na výkonnosť motora a môže viesť až k jeho zničeniu. Čo teda robiť, keď už regenerácia na vyčistenie DPF nestačí a chcete sa vyvarovať takýmto problémom?

Kúpiť nový? Ak ste teraz zadali do internetového vyhľadávača filter pevných častíc cena, zrejme ste zistili, že to nie je lacná záležitosť. V závislosti od konkrétneho auta môže stáť 400 – 2000 €! Je tu však aj lacnejšia možnosť.

Najúčinnejšia metóda čistenia.

Tou možnosťou je účinný repas DPF. Ten vychádza zhruba na 200 € a skutočne sa oplatí. Pozor však na to ako si necháte DPF vyčistiť! Vyhľadajte servis, v ktorom DPF čistia spôsobom, že ho napoja na certifikované zariadenie, ktoré s ním vytvorí uzatvorený okruh.

Takýto spôsob čistenia funguje na báze kvapaliny, ktorá obsahuje organické absorbenty emulzií uhľovodíkov a jej účinnosť dosahuje až 98%! Úplne sa tak odstránia zvyšky PM10, oleja a cériových rezíduí.

Garancia: Prístroj je certifikovaný. TESTOVANÉ SLOVENSKOU LEGÁLNOU METROLÓGIOU http://slm.sk/.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená