fbpx

6 tipov, ako oživiť prázdne steny v interiéri

Zariaďovanie nového bytu, domu či kancelárie nie je len o kupovaní a dizajne nábytku. Pozrieť sa treba aj na oživenie prázdnych stien, keďže častokrát práve vďaka tomu dokáže nabrať samotná izba iný rozmer.

Na prázdne steny v bytoch či domoch a ich skrášlenie sa často pri zariaďovaní domácnosti myslí až nakoniec. Je to však škoda, keďže práve premyslené oživenie stien pomocou rôznych doplnkov dokáže dodať celej miestnosti novú, sviežu atmosféru. Ktoré z týchto vecí dokážu vašu stenu skutočne oživiť? Tak o tom sa dočítate nižšie.

1. Nástenné zrkadlá

Klasikou, ktorú môžeme vidieť na veľkom množstve stien v mnohých domácnostiach, sú zrkadlá. Ak ich správne umiestnite, dokážu priestor aj opticky zväčšiť.

Dominantu na stene, samozrejme, tvorí veľké nástenné zrkadlo, ktoré dnes dokážete kúpiť v rôznych prevedeniach. Od čoraz viac populárnejších okrúhlych zrkadiel cez nástenné zrkadlo s dizajnovým rámom až po zrkadlá s poličkou. Výber závisí čisto od vášho vkusu, no platí že so zrkadlami by ste to v domácnosti rozhodne nemali preháňať.

Zdroj obrázka: Charlie A Nowlan / Shutterstock.com

2. Plagáty

Ďalším typom bytového doplnku, čo môže rozžiariť celú miestnosť a navodiť väčší pocit domova, je plagát. Nemáme však na mysli plagáty obľúbených športovcov či hudobných idolov, také sa vynímajú v nejednej detskej izbe.

Dnes sa na trhu stretnete so skutočne dizajnovými plagátmi od rôznych známych tvorcov. Tento plagát vám stačí vložiť do vkusného rámu a nádherný kúsok, čo oživí vašu holú stenu, je na svete. 

3. Nástenné police

Prázdne steny poskytujú aj pomerne veľké množstvo priestoru, kde môžete uložiť svoje veci. Stačí vám na to len zakúpiť nástenné police. Práve tie nielenže vytvoria veľké množstvo úložného priestoru, ale v správnej kombinácii môžu dodať celej miestnosti skutočný šmrnc.

A to hlavne vtedy, keď na tieto nástenné police umiestnite ďalšie dekorácie vo forme rôznych váz, sôch, sošiek a ďalších predmetov.Práve týmito predmetmi na policiach totiž môžete častokrát ukázať a naznačiť hodnoty, ktoré vás definujú.

Ak by sme vám mali odporučiť, určite si vyberajte nástenné police menších rozmerov, keďže nechcete aby vaša stena pôsobila príliš masívne.

Zdroj obrázka: Africa Studio / Shutterstock.com

4. Mapy na stenu

Nástenné mapy sú typ doplnku, čo taktiež dokáže oživiť prázdnu stenu, ale pritom sa dá použiť aj na praktické využitie. Prítomnosť tejto veľkej mapy na stenu ocenia predovšetkým cestovatelia, ktorí sa radi pochvália tým, koľko krajín navštívili. Práve na podobný druh mapy si totiž môžete vyznačiť destinácie, ktoré ste navštívili, prípadne miesta, ktoré by ste chceli počas svojho života vidieť.

5. Tapety

Tapety sú častokrát jedným z logických krokov, ktorými si ľudia dokážu oživiť svoje holé steny v bytoch či kanceláriách. A je to úplne pochopiteľné, keďže dnes sa môžete stretnúť skutočne s veľmi peknými prevedeniami, ktoré pripomínajú kamenný obklad či rôzne orientálne vzory.

Zdroj obrázka: New Africa / Shutterstock.com

6. Veľkoformátové dekorácie

Posledným doplnkom, ktorý dokáže oživiť steny v interiéri, sú takzvané veľkoformátové dekorácie.Máme tým na mysli rôzne dekorácie z mosadze, dreva či kovu. Tie je možné zavesiť na stenu a ozvláštniť tým celú miestnosť.Pri týchto veľkoformátových dekoráciách si však dávajte pozor, aby skutočne sedeli k celkovému dizajnu celej miestnosti.

Slová na záver

Možnosti, ako si oživiť vaše steny v byte, dome či kancelárii, sú skutočne pestré a záleží len na vás, čomu dáte prednosť.

Určite vám však odporúčame nenechávať steny prázdne, keďže práve zmenou farby alebo pridaním spomínanej dekorácie dokážete ešte viac navodiť chcenú atmosféru celej miestnosti.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená