fbpx

10 najpopulárnejších hudobných inštrumentov

Či už hráte na hudobný nástroj celý život alebo len začínate, viete, aké cenné môže byť zdokonaľovanie takejto zručnosti. Hra na nástroj otvára hudobne i spoločensky rôzne dvere. Ak ste rodič, je pravdepodobné, že chcete, aby vaše dieťa aj naďalej hralo na nástroji, ktorý si vyberie v detstve, pravdepodobne na rozdiel od vás samých. Či už sa vy alebo vaše deti chcete naučiť hrať na nástroji, tento zoznam najpopulárnejších nástrojov vám môže pomôcť pri výbere toho dokonalého.

Toto poradie populárnych hudobných nástrojov je založené na niekoľkých faktoroch, ako napríklad: náročnosť hrania, cena, všestrannosť nástroja a kariérne príležitosti. Tu ich máme:

# 1 – Klavír

Klavír je možno najuniverzálnejší zo všetkých hudobných nástrojov, hraný takmer vo všetkých žánroch a je možné ho sprevádzať alebo hrať sólo. Hrať dobre si vyžaduje trpezlivosť a odhodlanie, ale akonáhle to zvládnete, môžete naštartovať aj dobrú kariéru! Ak sa rozhodnete hrať na klavír, väčšina odborníkov odporúča začať s klasickým klavírom, nie elektrickým. Ak sa vaše dieťa zaujíma o klavír, najlepší je začať hrať od šiestich rokov.

# 2 – Gitara

Gitara prichádza na rad kvôli vlastnej všestrannosti, nákladom a skutočnosti, že ju možno sprevádzať alebo hrať sólo. Zatiaľ čo klavír je populárny už celé generácie, rozmach rockovej a popovej hudby sa pripisuje gitare. Môžete hrať na akustickú, elektrickú alebo basovú. Rovnako ako klavír, aj odborníci odporúčajú vek 6 rokov, ako najlepší vek na začatie hry.

# 3 – Husle

Husle sú na našom zozname tretie. Aj keď sú často spájané najmä s klasickou hudbou, sú dôležitou súčasťou viacerých žánrov. Zvládnuť husle môže byť výzva. Môžete si kúpiť rôzne veľkosti, čo z nich robí skvelý nástroj, s ktorým deti môžu začať. Odporúčaným počiatočným vekom je šesť rokov a odborníci tiež navrhujú začať s neelektrickými husľami.

# 4 – Bubny

Aj keď život s bubeníkom – začiatočníkom môže byť ťažký, v našom zozname populárnych nástrojov sú bicie číslo 4. K dispozícii je široká škála bicích a môžete sa tiež rozhodnúť pre elektrickú biciu súpravu, ktorá umožní tichší zvuk pri hraní. Upozorniť však musíme na vyššiu cenu v porovnaní s inými hudobnými nástrojmi.

# 5 – Saxofón

Saxofón úzko súvisí s klarinetom a je to dychový nástroj. Zvyčajne sú vyrobené z mosadze a hrajú sa s náustkom, podobne ako klarinet. Saxofón, ktorý vynašiel Adolphe Sax v roku 1840, sa najčastejšie používa v klasickej hudbe, pochodových a vojenských kapelách a jazze. Saxofón je na to obzvlášť vhodný vďaka svojej širokej škále dynamiky a flexibilnému zvuku, ktorý umožňuje vyjadriť veľa emócii a štýlov.

# 6 – Flauta

Flauta patrí do rodiny drevených dychových nástrojov. Začiatočnícke flauty sú často vyrobené z niklu alebo postriebrenej mosadze, zatiaľ čo profesionáli používajú plné strieborné, zlaté a niekedy dokonca platinové flauty. Drevené flauty vydávajú tmavý zvuk, zatiaľ čo strieborné flauty jasnejší.

# 7 – Violončelo

Cello je sláčikový orchestrálny nástroj s bohatým hlasom. Violončelá, ktoré sú členom rodiny huslí, sú spájané s európskou klasickou hudbou. Violončelo je zvyčajne vyrobené z dreva a horná a zadná strana sú tradične vyrezávané ručne.

# 8 – Klarinet

Klarinet, ktorý je súčasťou rodiny dychových nástrojov, ako je flauta, sa nachádza v niekoľkých rôznych žánroch hudby a v orchestroch. Spravidla je sprevádzaný, ale existuje veľká šanca, že sa budete môcť vďaka klarinetu venovať profesionálnej kariére. Ak má vaše dieťa záujem, je na začiatok vhodný vek 10 rokov.

# 9 – Trubka

Je jedným z najstarších hudobných nástrojov. Môže sa hrať v dychových a jazzových kapelách, v orchestroch a možno ich sprevádzať alebo hrať sólo. Je tiež lacná a ľahko sa prepravuje. Opäť platí, že 10 rokov je skvelý čas na začiatok!

# 10 – Harfa

Aj keď pre niekoho môže byť harfa zastrašujúca, začať hrať nie je až také náročné. Vyrába sa tiež v rôznych tvaroch a veľkostiach, niektoré sú dosť malé na to, aby mohli hrať aj 8-ročné deti.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená