fbpx

Zbavte sa nežiaducich chĺpkov na nohách a iných častiach tela navždy

Máme tu letné počasie a to okrem iného znamená, že konečne vyťahujeme zo skrine sukne, šortky, tielka, krátke topy a iné letné oblečenie. Jednoducho povedané, môžeme ukázať viac kože. Ale ako by určite poznamenala nejedna žena, v súvislosti s tým je tu aj „daň“ v podobe potreby dôkladnejšej starostlivosti o to, aby pokožka na rôznych miestach bola naozaj hladká.

Moderné metóda, ktorá sa prispôsobí vašej pokožke

A čo by ste povedali na trvalé odstránenie chĺpkov kdekoľvek na tele? Ako na to? Ak ste už niekedy podstúpili najmodernejšiu liečbu mykózy nechtov, tak vedzte, že trvalé odstraňovanie chĺpkov má s ňou spoločnú metódu. Na oba tieto úkony sa totiž používa laser.

Áno ak sa chcete účinne a pritom šetrne zbaviť chĺpkov (aj s korienkami) v podpazuší, na nohách a na iných miestach tela, laserová epilácia je tou najlepšou voľbou. V súčasnosti sa na takúto epiláciu používa frakcionovaný LED diódový laser. Výhodou tohto moderného typu lasera je možnosť nastaviť ho na konkrétny fototyp pokožky. To výrazným spôsobom prispieva k šetrnosti tejto metódy.

 Autor: Ihor Bulyhin / Shutterstock.com

Čo vedieť pred zákrokom?

Minimálne 6 týždňov pred laserovou epiláciou sa nesmie používať epilácia voskom ani podobné formy epilácie, pri ktorých sa vyťahuje vlasová cibuľka z kože. Na účinnú laserovú epiláciu je ideálne prísť s neopálenou pokožkou. Deň pred zákrokom je potrebné si chĺpky na danom mieste oholiť žiletkou namokro, aby bola pokožka hladká.

Čo sa samotného zákroku týka, ošetrované miesto je počas neho chladené zabudovaným chladením v hlavici laseru. Vo väčšine prípadov to stačí, aby sa klientka cítila počas epilácie komfortne. V prípade potreby je možné ošetrované miesto utlmiť anestetikami.

Laserovú epiláciu však treba zhruba 5 krát opakovať v intervaloch 4 – 12 týždňov. To preto, že laser zachytí a odstráni chĺpky v aktívnej rastovej fáze. A ako už zrejme tušíte, v tejto fáze nie sú všetky chĺpky naraz.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená