fbpx

Výhody záhradných fóliovníkov

Prichádza jar a s ňou začíname pomaly uvažovať, čo budeme pestovať v nasledujúcom roku. Záhradné fóliovníky plnia rôzne funkcie, takmer rovnaké ako skleníky. Určite ste už počuli o skvelých fóliovníkoch, ktoré potrebujeme do našej záhrady, aby sme mohli pestovať. Vyzerajú podobne ako skleníky, ale nie sú vyrobené zo skla.

Vedeli ste, že vo fóliovníkoch môžeme sadiť čokoľvek, dokonca aj tropické plodiny ? Vo fóliovníkoch nám vykvitne všetko, pretože udržiavajú teplo a primeranú vlhkosť. Ak chcete lacnejší variant pestovania, určite dajte prednosť fóliovníkom pred skleníkmi.

záhradný fóliovník

Výhody fóliovníkov:

1. Cena

Skladajú sa z lacnejšej fólie a nie zo skla ako skleníky. Nemusíte mať obavy, fólia je pevná a odolná.

2. Manipulácia s fóliovníkmi

Je veľmi jednoduché s nimi manipulovať, oveľa jednoduchšie ako napríklad so skleníkom. Skleník je veľmi náročné premiestniť, pretože je ťažší. Rám fóliovníkov je pevný, vyrobený z oceľových profilov. Konštrukcia je oceľová, preto je fóliovník odolný voči dažďu, vetru a pod.

3. Vetranie a prostredie vo vnútri

Fóliovníky majú urobené odvetrávanie pomocou maličkých okien, tým pádom majú dostatok slnečného svetla a vzduchu. Obsahujú malé zrolovateľné okienka, ktoré môžete kedykoľvek otvoriť alebo zatvoriť. Fólia udržiava primerané teplo a primeranú vlhkosť.

Fóliovníky sú najlepšou alternatívou na pestovanie hocijakej rastlinky. Fóliovníky sú odolné voči akýmkoľvek poveternostným podmienkam, pretože ich rám je pozinkovaný. Je jedno, či je vonku zima alebo mráz, udržiavajú v sebe príjemné teplo a primeranú vlhkosť. Vo fóliovníku je veľmi dobrá regulácia vzduchu.

4. Odolnosť voči komárom a inému hmyzu

Na fóliovníkoch a okienkach sú malé sieťky, ktoré chránia vnútro fóliovníka pred hmyzom, škodcami a inými nechcenými návštevníkmi. Rastliny tak majú ideálne podmienky pre rast.

5. Fóliovníky majú aj zipsy, vďaka ktorým môžete hocikedy uzavrieť a otvoriť fóliovník pri vstupe, podľa vašej potreby.

6. Hrubá fólia navrchu chráni rastlinky pred priamym pôsobením slnečného žiarenia. Vo fóliovníku je teplo, ale nie príliš horúco, a rastlinkám priame slnko neuškodí. Práve naopak, veľmi dobre sa im darí.

7. Fóliovníky sú flexibilnejšie, lacnejšie a takmer sa vyrovnajú skleníkom v používaní.

9. Pomer ceny a kvality

S kvalitnými fóliovníkmi si doma vypestujete čokoľvek za rozumnú cenu.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená