fbpx

Uvažujete nad zmenou správcu bytového domu? Na čo sa zamerať?

Kto má vplyv na to, ako sa vám býva? Ak bývate v dome, tak ste to výlučne vy (resp. vaši najbližší susedia). Ak ale bývate v byte, okrem susedov môže mať (a v podstate aj vždy má) na vaše bývanie vplyv aj úroveň správy bytového domu.

Zmena správcu môže byť jediným riešením vašich problémov

Ak nemáte so správcovskou spoločnosťou, ktorá má na starosti váš bytový dom, žiadny problém, možno si ani neuvedomujete, aký má úroveň správy bytových domov vplyv na to, ako sa vám býva. Avšak v prípade, že vznikne problém akéhokoľvek druhu, zaručene to pocítite. A to hneď.

Niekedy problémy so správou bytového domu vedú majiteľov bytov a nebytových priestorov až k tomu, že sa rozhodnú pre zmenu správcovskej spoločnosti. Nie je to úplne jednoduchý proces a potrebná je dôkladná spolupráca nadpolovičnej väčšiny všetkých majiteľov, ale „na konci dňa“ to dokáže výrazne zlepšiť kvalitu bývania v bytovom dome.

Autor: famiso / Stock.adobe.com

Čo by mala spĺňať dobrá správcovská spoločnosť?

V oblasti správy bytových domov v súčasnosti podniká viacero spoločností. Či už riešite komplexnú správu bytov Trnava, alebo žijete v inom meste, rozhodne si budete mať spolu so susedmi z čoho vyberať. Na čo sa však pri výbere správcovskej spoločnosti zamerať? Aby vlastníci mali vždy prehľad o správe ich bytového domu, dôležitá je transparentnosť. Moderné správcovské spoločnosti ponúkajú každému vlastníkovi prístup do dedikovaného internetového portálu, kde nájdu všetky informácie týkajúce sa bytového domu a jeho správy.

Medzi časté problémy so správcovskými spoločnosťami patrí aj neuspokojivá komunikácia. Aby k takémuto niečomu nedochádzalo, základom je mať možnosť vždy sa obrátiť na niekoho konkrétneho. Ideálom preto je, ak má každý bytový dom pridelený konkrétneho správcu, na ktorého sa môže obrátiť ktorýkoľvek z vlastníkov. A samozrejmosťou by mala byť aj nonstop infolinka pre riešenie urgentných situácií.

V neposlednom rade je dobré pozerať sa aj na skúsenosti a referencie. Ak viete, že daná správcovská spoločnosť spravuje množstvo bytových domov, môže to byť znakom toho, že to robí dobre. Zároveň je dobré si spokojnosť so správcovskou spoločnosťou overiť aj u obyvateľov bytových domov vo vašom okolí.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená