fbpx

Skrátená uzdička, ale aj bolesť panvového dna môžu mať vplyv na váš sex

Riešenie urologických problémov je pre mužov extra chúlostivou záležitosťou. A pritom môžu mať dosah nielen na nich samotných, ale aj na ich vzťah. To vtedy, ak ide o problémy, ktoré ovplyvňujú mužov milostný život.

Skrátená uzdička sa prejavuje hlavne pri pohlavnom styku

Sex patrí k partnerskému vzťahu a keď niečo „nefunguje“, týka sa to oboch partnerov. Nehovoriac o tom, že takéto problémy vplývajú aj na mužovu psychiku. To by malo byť viac než dosť dôvodov, prečo ich neignorovať.

To platí aj v prípade, že ide o problém, ktorý v pokojnom stave nespôsobuje žiadne ťažkosti ako napríklad skrátená uzdička. Tá môže byť vrodená alebo aj získaná počas života vplyvom opakovaných poranení.

Prejavovať sa môže nemožnosťou úplne stiahnuť predkožku, čo má za následok nedostatočnú stimuláciu pri pohlavnom styku, ale aj naopak, zvýšenou citlivosťou a teda predčasnou ejakuláciou. Vyskytovať sa môže aj bolesť pri pohlavnom styku, či časté zranenia a krvácania uzdičky.

Existuje neinvazívna liečba s pomocou hormonálnych krémov, ktoré majú za cieľ postupne predlžovať uzdičku. Nie vždy však takáto liečba dosiahne požadovaný účinok. Oveľa istejšou je operácia uzdičky. V lokálnej anestézii vykoná lekár krátky horizontálny rez tak, aby uzdička už nespôsobovala žiadny ťah.

Zdroj obrázka: fizkes / Shutterstock.com

Bolesť panvového dna môže, ale nemusí mať vplyv na milostný život muža

Čo sa týka vplyvu na pohlavný styk, existujú aj „opačné“ problémy a teda také, ktoré spôsobujú iné problémy, ale ich vplyv na milostný život môže, ale nemusí byť. Sem patrí aj chronická bolesť panvového dna.

Tá sa prejavuje bolesťou v oblasti panvy, problémami s močením bez dôkazov infekcie močových ciest a pri niektorých pacientoch sa vyskytuje aj erektilná dysfunkcia. Príčin je viacero, ale bez ohľadu na to, ktorá sa týka konkrétneho pacienta, existuje jedna účinná metóda liečby.

Ide o použitie fokusovaných rázových vĺn na oblasť prostaty a spúšťové body bolesti panvového dna. Tieto rázové vlny ničia kalcifikáty, s ktorými si potom jednoduchšie poradí imunitný systém a dochádza k ustúpeniu bolesti. Jedinou „nevýhodou“ je, že treba podstúpiť 4 sedenia, aby bol účinok stopercentný.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená