fbpx

Chcete absolvovať dovolenku pri mori ešte počas jari? Zamierte sem

Jarné teploty máme ešte relatívne krátko a aj napriek tomu už „poškuľujete“ po dátume v kalendári a počítate, za koľko dní príde leto? A to preto lebo sa neviete dočkať dovolenky pri mori? A čo takto vyraziť k moru už na jar?

Obľúbený Egypt

Kúpať v mori sa môžete hoc aj budúci týždeň (ak si vybavíte voľno v práci), len to samozrejme nebude Chorvátsko, Taliansko a iné blízke letoviská, ale budete musieť ísť (alebo skôr letieť) niekam ďalej. Napríklad do Egypta.

Na kúpanie je v Egypte vhodné počasie už od polovice mája, na pobreží Červeného mora dokonca od apríla. Mimochodom, na jeseň sa dá v Egypte v pohode kúpať až do polovice októbra, takže ide o vhodnú destináciu aj v prípade, že sa vám už s koncom leta začne cnieť po mori.

Pozor však ak chcete do Egypta zavítať kvôli poznávaniu historických pamiatok. Extrémne horúčavy počas dlhej letnej sezóny nie sú na takýto typ dovolenky vôbec vhodné. V takom prípade počkajte s dovolenkou v Egypte až do konca jesene, respektíve zimy, keďže na poznávanie je vhodnejšie do Egypta zavítať v rozmedzí mesiacov november – február.

Zdroj obrázka: Elena Pavlovich / Shutterstock.com

Fascinujúci Omán

Neostaneme však „len“ pri Egypte, máme totižto pre vás ešte jeden tip. Je ním Omán. Ten ponúka milovníkom mora ešte väčší časový rozptyl vhodných podmienok na kúpanie. Kúpať sa tu totižto dá od marca do začiatku novembra.

V niektorých oblastiach v Ománe sú však hlavne v júli a auguste silné monzúny s početnými zrážkami, takže tieto dva (pre nás typické dovolenkové) mesiace nie sú na dovolenku v Ománe vhodné. Ale veď stále tu máte jar a väčšinu jesene.

A čo v prípade, že vás viac ako more láka na Ománe púšť, mestá, kultúrne pamiatky, či turistika v horách? Potom vyrazte do Ománu v zimných mesiacoch. Aj počas nich tu totiž panujú teploty v rozmedzí 25 – 30 °C, čo je viac než dosť, ale ešte to nie sú extrémne horúčavy.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená