fbpx

Prečo konečne modernizovať priemyselné osvetlenie vo firme?

Náklady na energie tvoria podstatnú časť nákladov na chod každej firmy. V rámci nich sú potom významnou položkou aj náklady na osvetlenie firemných priestorov. A obzvlášť sa to týka firiem, ktoré majú veľké výrobné haly a sklady.

Investícia, ktorá sa rýchlo vráti

Mnohé takéto firmy využívajú na osvetlenie hál a skladov zastarané svetelné zdroje. Dôvod? Odrádza ich investícia, ktorú si modernizácia osvetlenia pochopiteľne vyžaduje. To je však celkom krátkozraké uvažovanie.

Z dlhodobého hľadiska je totiž výmena starého za nové LED osvetlenie jednoznačne ekonomicky výhodná. Ide totiž o investíciu s pomerne rýchlou návratnosťou, ktorá môže dosiahnuť aj menej ako 2 roky. Samozrejme, nie je to pravidlo, keďže do hry vstupuje množstvo faktorov, ale rozhodne ide o investíciu, ktorú sa oplatí urobiť a to čo najskôr.

Autor: WATCH_MEDIA_HOUSE / Stock.adobe.com

Výhody LED svetelných zdrojov

„Tajomstvo úspechu“ spočíva v kľúčových výhodách, ktoré LED svetelné zdroje majú. V prvom rade je to účinnosť, ktorá je násobne vyššia nielen v porovnaní so starými žiarovkami, ale aj žiarivkami, ktoré sú už samé o sebe úspornejšie ako prvé menované. Okrem samotnej úspory energií je v súvislosti s účinnosťou LED svietidiel výhodou aj to, že neprodukujú toľko tepla, čo je neoceniteľné hlavne v priestoroch, ktoré treba ventilovať alebo chladiť.

Ešte väčší rozdiel je potom v životnosti, v ktorej LED technológia dominuje ešte viac. Ak sa teda rozhodnete investovať do spoľahlivého priemyselného LED osvetlenia, budete mať na dlhšiu dobu „vystarané“. K tejto dlhšej životnosti prispieva aj odolnosť voči častému zapínaniu a vypínaniu.

Medzi ďalšie podstatné výhody môžeme zahrnúť aj okamžitý nábeh na plný jas a viditeľne vyššiu kvalitu produkovaného svetla. A z bezpečnostného hľadiska je výhodou, že LED svetelné zdroje neobsahujú ortuť.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená