fbpx

Luxusné spálne podľa trendov roka 2022

Kto by netúžil po živote v luxuse? Vďaka niekoľkým trikom a tipom nemusíte bývať vo vile, ale aj napriek tomu si môžete užívať luxusné bývanie. Aké sú interiérové trendy roka 2022 a ako s ich pomocou vytvoríte luxusnú spálňu, v ktorej bude radosť tráviť čas?

Zdroj obrázka: Beyond Time / Shutterstock.com

Kľúčový prvok každej spálne? Posteľ s vhodným matracom.

Žiadna spálňa by nebola kompletná bez postele. Luxusná spálňa si navyše žiada niečo unikátne, jedinečné a kvalitné. Preto sa do takejto spálne skvele hodia luxusné matrace Curem. Penové matrace Curem sa vyrábajú z lenivej peny, ktorá sa perfektne prispôsobí tvaru vášho tela. Vďaka kvalitnému matracu si budete môcť každú noc užívať spanie ako v raji. Okrem luxusných matracov si samozrejme doprajte aj posteľ podľa svojich predstáv, čo bude ústredným bodom spálne.

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Zelené a modrofialové tóny kraľujú roku 2022

Pokiaľ by sme sa zamerali na farby, ktoré sú tento rok v kurze, rozhodne musí byť reč o zelenej a modrofialovej. Zelená farba sa skvele hodí do spálne, pretože má upokojujúce účinky a skvelo sa kombinuje napríklad s bielou, krémovou, šedou či zlatou farbou. Modrofialová farba je pre niekoho príliš elegantná, ale pokiaľ chcete ísť s dobou, môže sa modrofialový odtieň objaviť aspoň na vašej nočnej košeli či pyžame.

Dekoračné vankúše sú nutnosťou

Keď už je reč o farebnej palete, nepodceňujte ani voľbu posteľnej bielizne a dekoračných vankúšov. Moderné spálne musia zaujať na prvý pohľad, k čomu skvele poslúžia motívy obliečok a perfektne zladené dekoračné vankúše. Tie z postele urobia hlavnú hviezdu miestnosti.

Zdroj obrázka: MDV Edwards / Shutterstock.com

Stavte na výrazné stolné lampy

Hneď ako si zvolíte farebnú paletu, zamerajte sa na ďalšie doplnky. Luxusná spálňa si totiž žiada prítomnosť moderných prvkov, ktoré ju odlišujú od tých nudných a fádnych. Luxusné stolné lampy do spálne by mali byť neprehliadnuteľné, rovnako tak ako stropné svietidlá. Okrem toho sa do tejto miestnosti skvele hodia aj dekoračné svetielka, ktoré môžete umiestniť nad posteľ.

Zdroj obrázka: Latkn / Shutterstock.com

Masív je stále v kurze

Rovnako tak, ako je neoddeliteľnou súčasťou spálne osvetlenie, nebola by žiadna spálňa kompletná bez nočného stolíka. Milovníci dreva určite ocenia, že luxusné spálne z masívu sú stále v kurze. Nebojte sa zaobstarať si posteľ z masívu, ku ktorej sa budú skvele hodiť nočné stolíky zo zodpovedajúceho tónu dreva.

Nudná stena nemá v modernej spálni miesto

Aby žiadna stena vo vašej spálni nepôsobila fádnym dojmom, pohrajte sa s farbami a dekoráciami na stenu. Luxusné tapety do spálne môžu pokrývať len jednu stenu, ale napriek tomu dokážu vytvoriť dokonalý kontrast. To samé platí o rámčekoch s fotkami či umením. Pokiaľ milujete zbieranie fotografií či ste vášnivým zberateľom obrazov, zasväťte svojej vášni jednu zo stien. Inšpiráciou vám môžu byť fotogalérie luxusných spální v katalógoch o bývaní. Staviť môžete taktiež na moderné samolepky na stenu, čo dokážu dotvoriť atmosféru celej miestnosti.

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Zeleň pre lepší spánok

Aby sa vám vo vašej spálni skvele zaspávalo, zaobstarajte si niekoľko izbových rastlín, čo čistia vzduch a vďaka tomu vám skvalitnia ovzdušie. Rastliny môžete umiestniť do moderných kvetináčov, ktoré podtrhnú farebné spektrum vašej spálne.

Viete, čo je súčasťou každej luxusnej spálne? Moderné stolné lampy, kvalitná posteľ s luxusným matracom, vkusne zvolená posteľná bielizeň a vankúše, čo doplnia vzhľad celej spálne. Nebojte sa výrazných doplnkov a experimentujte taktiež so stenami. Tohtoročným interiérovým trendom kraľujú odtiene zelenej a modrofialovej. Jednu zo stien môžete pokryť luxusnou tapetou, rámčekmi s fotografiami alebo výrazným obrazom.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená