fbpx

Interiér domu hotový, čo ďalej? Spravte si terasu snov vďaka pergole

Ak staviate rodinný dom, určite máte v hlave vysnívanú predstavu o tom, ako by mal vo výsledku vyzerať. Exteriér, interiér a aj pozemok. Keď dom stojí a príde rad na „dokončovacie“ práce ako prvé celkom určite budete riešiť interiér. Veď sa predsa chcete nasťahovať.

Aj terasa môže byť takmer plnohodnotným priestorom na bývanie

Exteriér a záhradu je predsa možné riešiť aj keď už bývate. Čo však ako prvé riešiť na záhrade? Ak chcete s prácami prirodzene prejsť z interiéru von, vychádza to na terasu. Tá je predsa takým „predĺžením“ interiéru a hlavne počas leta môže byť akoby ďalšou miestnosťou na bývanie.

A čo takto vašu terasu čo najviac priblížiť tomu, aby z nej bola ďalšia miestnosť (skoro) naozaj? Ako? Jednoducho vďaka moderným pergolám. Ich primárna funkcia je ochrániť vašu terasu pred ostrými slnečnými lúčmi, ktoré môžu byť v lete počas poludnia nebezpečné. S pergolou tak nebudete musieť čakať na čas, kedy slnko začne pomaly zapadať, aby ste si mohli užiť oddych na terase.

Zdroj obrázka: Autor: Ron Zmiri / Shutterstock.com

Vaša pergola môže byť viac než len technika na tienenie

Pergoly vám však umožnia vychutnávať si vašu terasu aj v prípade, že začne pršať. A aj po otvorení strechy pergoly zostatková voda odtečie odtokovým systémom mimo vašej terasy, takže nemusíte čakať na to, kým strecha úplne vyschne.

Bioklimatické pergoly naviac dokážu vďaka lamelovej streche plynule regulovať stupeň osvetlenia a vetrania na terase. Dosiahnuť pod pergolou ideálnu klímu je tak maximálne jednoduché a účinnejšie sa to asi ani nedá.

Najvyšší „level“ potom dosiahnete ak k vašej pergole pridáte možnosť kompletného uzatvorenia po stranách. To môžete docieliť roletami, prípadne posuvným zasklením. Vtedy už naozaj môžeme hovoriť o terase ako o ďalšej miestnosti. Stačí pridať ohrievač na chladnejšie mesiace a môžete využívať vašu terasu prakticky celoročne.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená