fbpx

Čo na seba, ak vás čaká práca v záhrade?

Jar sa pomaly blíži a mnohí sa jej už nevedia dočkať. S príchodom jarného počasia príde aj viac príležitostí na trávenie voľného času vo vonkajšom prostredí. A pokiaľ bývate v rodinnom dome so záhradou, opäť vám pribudnú aj záhradkárske povinnosti.

Základ sú montérky

Už ste si skontrolovali záhradné náradie? A čo oblečenie pre prácu v záhrade? Iste, ste doma, takže vždy môžete vytiahnuť aj rozťahané tričko a staré tepláky, ale čo sa funkčnosti týka, nie je to úplne ono. Čo takto si pre práce v záhrade konečne zaobstarať adekvátny pracovný odev?

Základ jednoznačne tvoria kvalitné montérky. Najskôr je potrebné si vybrať, či vám budú vyhovovať montérky do pásu alebo s trakmi a tiež to, či chcete samostatnú montérkovú blúzu alebo uprednostníte rovno kombinézu.

Potom je dobré zamerať sa na materiál montérok. Práce v záhrade sú totiž rôznorodé a tak určite oceníte, ak vám materiál montérok nebude brániť v pohybe. Nakoniec sa zamerajte na rôzne detaily, ktoré využijete pri prácach, ktoré bežne v záhrade robíte. Ak napríklad často kľačíte, rozhodne si vyberte montérky, ktoré sú vystužené v oblasti kolien. A ak používate viacero druhov záhradného náradia, určite oceníte montérky s priestrannými vreckami, či množstvom pútok.

Zdroj: Solid photos / Stock.adobe.com

Nezabudnite na obuv, rukavice aj okuliare

Montérkami však nekončíme. Dôležitá je aj ochranná pracovná obuv. Okrem adekvátnej ochrany musí pracovná obuv do záhrady poskytovať aj vodeodolnosť a dostatočnú priedušnosť a tiež musí byť pohodlná pre dni, keď vás čaká tej práce v záhrade viac.

Práca v záhrade má často za následok odreniny a mozole na rukách. Ako ochrana v tomto prípade poslúžia vhodné pracovné rukavice. Tie sa vyrábajú v mnohých prevedeniach s rôznymi vlastnosťami v závislosti od ich účelu použitia. Pri práci v záhrade oceníte najmä odolnosť voči prederaveniu.

V záhrade zrejme najčastejšie podceňujeme ochranu očí. Iste, pri mnohých záhradkárskych činnostiach nie je potrebná, ale ak sa chystáte pracovať s krovinorezom alebo idete strihať konáre, ochranné okuliare by vám nemali chýbať.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená