fbpx

Ako zariadiť aj malú kúpeľňu tak, aby v nej bolo všetko potrebné?

Aký je zrejme najčastejší problém, ktorý ľudia riešia pri zariaďovaní kúpeľne? Áno, je to priestor, respektíve jeho nedostatok. Ako do malej kúpeľne vtesnať všetko potrebné tak, aby sa v nej dalo „existovať“? Tak na to sa teraz pozrieme.

Dôkladne zvážte výber spotrebičov a určite si vyberte sprchový kút

Začneme spotrebičmi, čiže práčkou a prípadne sušičkou. Ak máte kúpeľňu, ale zároveň máte k dispozícii nejakú technickú miestnosť, najlepšie urobíte ak práčku so sušičkou dáte tam. Ak však musia byť jedine v kúpeľni, zvážte ich umiestnenie na seba, prípadne kúpu kombinovanej práčky so sušičkou. Ak oželiete sušičku, môžete siahnuť po modeli práčky s vrchným plnením. Tie sú totiž kompaktnejšie.

Ak máte malú kúpeľňu, vo večnej dileme „vaňa alebo sprchový kút“ by ste mali mať jasno a siahnuť po druhej možnosti. Ideálne sú v tomto prípade moderné sprchové kúty bez rámu so zástenami z číreho skla.

Autor: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Aké si vybrať umývadlo a ako vyriešiť úložný priestor?

Okrem sprchového kúta je v kúpeľni dôležité aj umývadlo. V malej kúpeľni neexperimentujte a zvoľte si umývadlo jednoduchých tvarov. Praktické je jeho umiestnenie na pult, s ktorým získate odkladací priestor naviac. Ešte viac priestoru ponúkajú praktické skrinky pod umývadlo, ktoré dokonale využijú priestor pod umývadlom, ktorý je v podstate inak nevyužiteľný.

Keď už sme načrtli úložný priestor, budeme pokračovať práve ním. Nesnažte sa ho príliš šetriť kvôli malým rozmerom vašej kúpeľne. Každá kúpeľňa pôsobí priestrannejšie ak v nej nebudú „na očiach“ rušivé prvky ako kozmetické fľaštičky, prostriedky na upratovanie a podobne. A na to, aby ste ich schovali, potrebujete pochopiteľne dostatok úložného priestoru. V súčasnosti si môžete do kúpeľne zaobstarať skrinky s naozaj rôznym prevedením a tak už žiadna kúpeľňa nemusí trpieť nedostatkom úložného priestoru.

Na záver ešte pridáme pár tipov, ako malú kúpeľňu zväčšiť opticky. Poslúžiť na tento účel môže čo najväčšie zrkadlo, či veľkoformátový obklad. Ak naviac bude „len“ do polovice alebo do dvoch tretín výšky steny, zväčšujúci efekt bude ešte umocnený.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená