fbpx

Ako vybrať pohodlné zimné odevy pre športovca   

Oblečenie, ktoré je pri tele športovca najbližšie, by malo byť čo najkvalitnejšie. Nie je jedno, či sa pri dynamickej pohybovej aktivite športovec potí alebo naopak, či mu je aj napriek tomu, že vonku športuje chladno. Tiež nie je jedno, aké má zo svojho oblečenia pocity – či sa cíti príjemne alebo nekomfortne.     

Aké oblečenie je v zime na športovanie najvhodnejšie? Zimné športové oblečenie má byť hlavne funkčné a ľahko vrstviteľné. Je dôležité, aby si športovec mohol vrchné oblečenie kedykoľvek vyzliecť alebo obliecť, podľa aktuálneho počasia a momentálnej potreby. Športové tričká či legíny je dobré voliť z elastických materiálov. Ako ich vyberať? Skvelým tipom sú Nike legíny a tričká, ktoré sú maximálne pružné a príjemné na dotyk. A podľa akých kritérií voliť materiál?   

Praktické funkčné materiály

Športové odevy významnou mierou ovplyvňujú výkony športovca, preto je dobré voliť zvršky z funkčných materiálov, ktoré poskytujú aj pri pohybe maximálny komfort a pohodlie v každom ročnom období. Medzi funkčné materiály patrí polyamid, polyester, acryl, elastan a iné. Všetky tieto materiály dobre sajú pot a ľahko sa udržiavajú, netreba ich ani žehliť. Funkčné zvršky v lete chladia a v zime udržujú prirodzenú telesnú teplotu. Značka Northfinder ponúka širokú paletu kvalitného športového oblečenia z prvotriednych materiálov. Telo sa v nich ani pri rýchlych pohyboch neprehrieva a nie je ani podchladené. Stačí si len vybrať správnu veľkosť a tvar.

Zdroj: Pojoslaw | Dreamstime.com

Hrejivé outdoorové zvršky

Zimné športové bundy a nohavice majú byť hlavne nepremokavé, vetru vzdorné a priedušné. Vodný stĺpec od 8000 milimetrov poskytuje ochranu pred zimou a vodou aj po dlhšom nosení. Športové bundy majú však mať v podpazušiach aj vetracie otvory, ktoré sprostredkujú prúdenie vzduchu aj pod odevom. Vetrovka má mať kapucňu a ideálne kovový, dvojcestný zips, ktorý sa jednoducho otvára zhora aj zdola. Strih bundy aj športových nohavíc má byť pohodlný. Športové nohavice nesmú nohy športovca na žiadnom mieste zvierať, no nesmú byť ani príliš voľné. A dobré je, ak lyžiari volia dámske aj pánske lyžiarske nohavice s protisnehovými elastickými manžetami, ktoré zabraňujú prieniku snehu dovnútra lyžiarok.     

Pohodlná športová obuv

Športovec sa v zime nezaobíde ani bez pohodlnej športovej obuvi, ktorá má byť maximálne pevná a má dokonale kopírovať tvar chodidiel. Pri výbere dbajte nielen na správnu veľkosť obuvi – na presnú dĺžku a šírku, ale aj na vhodný strih. Obuv nesmie športovca tlačiť a nesmie mu spôsobovať žiadne odreniny. Má mať čo najnižšiu hmotnosť, byť mäkká, pružná a vzdušná.     

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená