fbpx

Elegantné dámske sandále na špeciálne príležitosti: Na čo si dať pozor pred kúpou?

Výnimočné udalosti, akými sú svadba, oslavy jubileí, gala večierky či kultúrne podujatia nie sú záležitosťou bežného dňa. Práve preto si vyžadujú aj špeciálnu prípravu. Nepodceňte výber správneho outfitu. Okrem dokonalých šiat nezabudnite ani na elegantné spoločenské sandále, ktoré podčiarknu váš štýl.

Spoločenské sandále na špeciálnu príležitosť

Čaká vás rodinná oslava, svadba, slávnostné ukončenie štúdia, ples, večierok, gala večer či kultúrne podujatie? Najprv asi riešite, čo na seba takýto výnimočný čas. Potom nasleduje ďalší krok, a tým je vyriešiť tú správnu obuv. Spoločenské sandále sú ideálnou možnosťou. Na čo si však pred ich výberom dať pozor? V prvom rade by ste mali poznať dress code danej spoločenskej udalosti. Pokiaľ nie je príliš formálny, otvorená špička, päta sú povolené, tak nič nebránite tomu, aby ste svoj outfit doladili elegantnými sandálmi.

Pri výbere pomôže aj fakt, že poznáte okolnosti, prípadne terén, v ktorom sa udalosť bude konať. Podľa toho viete prispôsobiť výber nielen šiat, ale aj obuvi. Ak viete, že vás čaká oslava či večierok v exteriéri, svadba, ktorá bude trvať celú noc alebo len kultúrne podujatie na pár hodín, vďaka tomu sa viete lepšie rozhodnúť pri výbere svojich spoločenských sandálov. Vy sa poznáte najlepšie, teda viete zhodnotiť, či vydržíte pretancovať celú noc vo vysokých opätkoch alebo stavíte skôr na pohodlie a stabilitu. 

Ďalšou radou, ktorá sa vám zíde je vyhnúť sa mýtom. Špeciálna udalosť sa nerovná len čierne alebo metalické sandále na nohách. Vďaka rôznym materiálom a strihom nádherne vyniknú na nohách aj iné farby, skúste im dať šancu. 

Aby ste sa vyhli neželaným otlakom a nepríjemným pocitom, určite nič nenechávajte na poslednú chvíľu. Sandále si pred špeciálnou udalosťou niekoľkokrát vyskúšajte. Nech si stihne noha zvyknúť na tvar, strih aj materiál. 

Závisí od vášho vkusu

Keď ste už zohľadnili všetky okolnosti, pusťte sa do výberu podľa vášho vkusu. Hlavnými kritériami výberu sú jednoznačne farba, strih, materiál, výška opätku, podrážka, detaily. Špeciálna udalosť si vyžaduje špeciálnu obuv, preto vyskúšajte niekoľko typov na vašej nohe, až kým nenájdete tie, ktoré vám naozaj sadnú. 

Ak máte radšej klasiku, tak nič nepokazíte čiernymi elegantnými sandálmi. Slávnostný look dodajú aj zlaté. Pokiaľ sa vám viac páčia farebné modely, smelo do toho. Dôležité je, aby ladili s celkovým outfitom. 

Sandále sú typické svojím zapínaním. Remienok môže byť tenší aj hrubší, prípadne pre sandále typu gladiátorky je typický remienok, ktorý na niekoľkokrát obopína nohu. Aj takýto malý detail robí veľa. Preverte si, či vám zapínanie sadne. Odstávajúci remienok kazí nielen vizuálny dojem, ale nie je pre vás ani bezpečný.

Je len na vás, či sa rozhodnete pre model, s ktorým vystavíte na obdiv otvorenú špičku aj pätu, alebo dáte prednosť modelu s uzavretou časťou. Nezabúdajte však na to, že je dôležité postarať sa aj o úpravu chodidiel a dodať im starostlivosť v podobe pedikúry. 

Spoločenské sandále sa zároveň od tých klasických, na bežný deň líšia špeciálnym prvkom. Môže to byť zaujímavý opätok, prepletanie, zvýraznená podrážka, kamienky, štras, strapce, retiazka. Možností je niekoľko. Nájsť tie dokonalé spoločenské sandále je niekedy veľmi náročné, avšak už nemusíte ďalej hľadať. V obchodoch CCC nájdete zaujímavý sortiment, ktorý ulahodí vášmu oku, ale predovšetkým vašim nohám. Dokonca aj online nájdete modely rôznych farieb, strihov aj materiálov. Spoločenské sandále na nízkom aj vysokom opätku čakajú len na vás, stačí si prísť vybrať.    

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená